Etkinlikler

  • ÇEKMEKÖY YA-PA ANAOKULU

Herkesin Yeni Yılı Kutlu Olsun

Çekmeköy Yapa Anaokulu olarak; 2016 yılının, herkese sağlık, mutluluk - ülkemize ve dünyaya da barış, huzur dolu günler getirmesini diliyoruz

Geleneksel Yaz Kampı

Geleneksel Kampımız: Öğrencilerimiz ile güzel bir kamp günü geçirdik. Peki neler mi yaptık? Öğrencilerimiz ile birlikte evden getirdikleri çadırları kurduk. Çadır getirmeyen çocuklar, diğer çadırlara girdi. Arkadaşları ile çadırlarını paylaştı. Evden getirdikleri yemekleri kamp alanımıza örtüler sererek koyduk. Öğrenciler istedikleri yiyecekleri tabaklarına koyup yediler. Yemek yeme bitince öğrenciler çadırlarda dinlendiler, oyunlar oynadık. Daha sonra ise kamp ateşimizi yakıp etrafına oturup şarkılar söyledik. Çuval yarışları yaptık. Çok eğlenceli bir gün geçirdik.
 

MİNİ KİTAP FUARI

Boğaziçi yayın evinin okulumuza vermiş olduğu kumbaraları evlere dağıttık. Daha sonra her çocuk, 2 hafta boyunca kumbarasına para attı. İstenilen tarihte çocuklarımız kumbaralarını okula getirdiler ve kitap standı kuruldu. Her çocuğun kumbarasındaki para, sıra ile sayılıp kitap alması sağlandı. Çocuklar; kendileri kitaplara bakarak, istedikleri kitapları seçti. Bizde böylece çocuklara para biriktirip, biriken parayı güzel amaçlar için harcanmasını, paramız ile kitap almayı, kendi kitaplarını alarak kitap sevgisini aşılamış olduk.

Kanepe Yapıyoruz

 

Miniklerimizle okulumuzda mutfak etkinliği ‘kanepe’ yapıyoruz. Ekmeklerimiz, peynirlerimiz, domatesimiz ve salatamızı hazırladıktan sonra, çocuklar; istedikleri yiyecekleri seçerek kanepesini yapıyor ve kürdanını batırıp bekliyor. Bütün çocukların kanepe yapması bittikten sonra, afiyetle yiyorlar. Arkadaşları ile birlikte ve kendi yaptıkları için hem mutlu hem de isteyerek yiyorlar.