Okulumuz

  • ÇEKMEKÖY YA-PA ANAOKULU

 

 

 

 Okulumuz

 ÇEKMEKÖY YA-PA Anaokulu; 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyete geçmiştir. Okulumuz 713 m2 alan üzerine kurulmuş, 263 m2`lik bahçe açık alan, 450 m2’lik kapalı alan içinde, anaokulu standartlarına uygun olarak inşaa edilmiş olup, 2-6 yaş çocuklarının fiziksel ve oyun gereksinimlerine uygun olarak düzenlenmiştir. Okulumuzda kışın çocukların oynayabilmesi için geniş alan, sanat, müzik, drama, yoga atölyeleri, ön ve arka olarak iki bahçe ve her katta tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca okulumuz Çekmeköy’ün ilk BEYAZ BAYRAK’ lı okuludur.

 

    OKULUMUZDA GÜVENLİK

Okulumuzda öğrencilerimizin güvenliğini sağlamak için, tüm fiziksel güvenlik önlemleri alınmıştır. Pencere ve kapılara emniyet kilitleri takılmıştır. Kat aralarında güvenlik kapıları bulunup, kolonlar çarpmalara karşı yumuşak malzemeler ile kaplanmış, keskin köşeler, kauçuk köşe koruyucular ile kaplanarak, muhtemel tehlikelere karşı önlemler alınmıştır. Okulumuz ayrıca kullandığı materyaller, boya ve oyun hamurlarının yanında; sağlığa zararlı olmayan, sertifikalı ve markalı ürünleri kullanmaktadır.

 

 

OKULUMUZDA TEMİZLİK

  Okulumuz temizlik ve hijyen konusunda titizlik göstermektedir. Bu amaçla okulumuzda, tam gün temizlikçi istihdam edilmektedir. Çocuklarımızın ihtiyacı olan temiz ortamı sağlarken, kullandığımız deterjanlarında mümkün oldukça doğal ve sağlığı tehlikeye atmayacak; astım ve alerjik yapılarını tetiklemeyecek ürünleri tercih ederiz.